gradonacalnicka

Македонија

Заменик градоначалничката на Град Скопје поднесе оставка

А1он
Заменик градоначалничката на Град Скопје Бујаре Абази денеска поднесе оставка од функцијата. Абази, која е од редовите на партијата Алијанса за Албанците, на денешната прес-конференција