fudbal italija fudbal anglija

Спорт

ВИДЕО: Италијанците го донесоа европскиот пехар во Рим

А1он
Италијанската фудбалска репрезентација пристигна во Рим со големиот европски пехар. Селекцијата на Роберто Манчини го донесе големиот континетален успех со триумфот над Англија во финалето