fudbal germanija

Спорт

Борусија Дортмунд конечно победи

А1он
Екипата на Борусија Дортмунд по серијата од шест натпревари без победа синоќа конечно успеа да постигне триумф во Бундес лигата. На гостувањето кај Браушвајнг „милионерите“
Спорт

Дортмунд гостува кај последно пласираниот Брауншваиг

А1он
Брауншваиг и Борусија Дортмунд вечерва го започнуваат 19. коло во фудбалското првенство на Германија. За гостите од Дортмунд императив е само победа бидејќи „Милионерите„ се
Спорт

Нови кикссови на Дортмунд и Леверкузен

А1он
Борусија Дортмунд не успеа да слави денеска против аусајдерот Аугсбург, ремизираа 2:2. Македонскиот репрезентативец Николче Новески со својот клуб Мајнц попладнево остварија победа на гостувањето
Спорт

Баерн со победа го започна пролетниот дел во Бундес лигата

А1он
Актуелниот шампион Баерн Минхен со победата од 2:0 синоќа на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах ја отвори пролетната полусезона во Бундес лигата. Головите за Баварците ги