францускиот предлог

Македонија

Павле Трајанов ги објави предлог-заклучоците за францускиот предлог

А1он
Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов ги објави предлог-заклучоците за францускиот предлог, кои ги предлага до Собранието на Република Македонија. Предлог-заклучоците ви ги пренесуваме во
Македонија

Транспарент со напис „Предавници на Македонија“ се појави пред Собранието на Македонија

А1он
На денешниот протест беше објавен транспарент на која беа фотографиите на пратениците кои како што велат протестантите се предавниците на народот.
Македонија

Протестантите испишаа улични графити пред МНР: Македонија не е на продажба

А1он
Дел од протестантите кои денеска протестираат против францускиот предлог, на улицата пред згрдата на МНР испишаа улични графити „Македонија не е на продажба“.
Македонија

Бројни полициски сили на плоштадот кај споменикот Скендер Бег во Скопје

А1он
Бројни полициски сили денеска се распоредени на паркинг просторот кај споменикот на Скендер Бег во Скопје, кои ќе го обезбедуваат овој простор додека минуваат протестантите
Македонија

Фон дер Лајен в четврток ќе се обрати пред македонските пратеници

А1он
Собранието на Македонија за четврток закажа седница во врска со францускиот предлог, кога, како информираа од Собранието, треба да се обрати и претседателката на Европската
Македонија

Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР

А1он
Францускиот предлог денеска беше претставен пред Стратешкиот совет на Министерството за надворешни работи со цел одржување консултации за почеток на преговорите за членство на Северна
Македонија

(Видео) Маричиќ: Со францускиот предлог го добивме она за кое се бориме со години

А1он
Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, на денешната прес-конференција со министрите за европски прашања на Финска и Ирска, Тити Тупураинен и Томас