Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР

Од:

Францускиот предлог денеска беше претставен пред Стратешкиот совет на Министерството за надворешни работи со цел одржување консултации за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија, информираше вечерва министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот Фејсбук профил.

Како што напиша Османи, консултациите со сите релевантни општествени чинители претставуваат важен аспект од процесот на донесување на конечна одлука за овој историски момент за насоката на која ќе се движи државата.

Би можело да ве интересира

Павле Трајанов ги објави предлог-заклучоците за францускиот предлог

Транспарент со напис „Предавници на Македонија“ се појави пред Собранието на Македонија

Горан Наумовски

Протестантите испишаа улични графити пред МНР: Македонија не е на продажба

Горан Наумовски

Бројни полициски сили на плоштадот кај споменикот Скендер Бег во Скопје

Горан Наумовски

Фон дер Лајен в четврток ќе се обрати пред македонските пратеници

Горан Наумовски

(Видео) Маричиќ: Со францускиот предлог го добивме она за кое се бориме со години

Горан Наумовски