filharmonija

Култура

Виолинистката Естер Ју ќе настапи на концертот на Филхармонијата

А1он
„Бајка“ е насловен концертот кој оркестарот на Филхармонија ќе го одржи задутревечер, на кој солистка ќе биде американска виолинистка Естер Ју, а диригент е Чарлс
Култура

Возбудливото „Ана Кап трио“ во Камерната сала на Филхармонија

А1он
Неконевенционалниот музички состав од Франција „Ана Кап трио“ во сабота на 15 февруари во 20 часот во Камерната сала на Филхармонија премиерно пред македонската публика
Култура

„Петар Пан“ во НОБ, „Штурецот и мравката“ во Филхармонија

А1он
Најмладите денеска од 12 часот може да ја гледаат балетската претстава „Петар Пан“ во Националната опера и балет или да го посетат концертот „Штурецот и
Култура

Речиси распродадени билетите за детскиот концерт и за „Бакнеж и танго“

А1он
Речиси се распродадени билетите за престојните два концерти на оркестарот на Филхармонија. Првиот е „Штурецот и мравката“ наменет за најмладите кој ќе се одржи на
Култура

„Виолински класици“ на вечерашниот концерт на Филхармонијата

А1он
„Виолински класици“ е насловен вечерашниот концерт на Филхармонијата на кој солист ќе биде виолинистот Александар Димчевски, а диригент Румон Гамба од Велика Британија. На програмата
Култура

„Виолински класици“- концерт на оркестарот на Филхармонија в четврток

А1он
„Виолински класици“ е насловен концертот на оркестарот на Филхармонија кој ќе се одржи в четврток во 20 часот. Како солист ќе настапи виолинистот Александар Димчевски,
Култура

Британскиот тромбонист Питер Мур солист на концертот на Филхармонијата

А1он
Компилација од „Прстенот“ од Рихард Вагнер и концертот за тромбон и оркестар „Старгејзер“ од Џонатан Дав се на програмата на вечерашниот концерт на Филхармонијата насловен