fernando alonso

Спорт

Алонсо ќе носи кацига посветена на првиот Ф1 болид на Астон Мартин

А1он
Возачот на Астон Мартин, Фернандо Алонсо, подготви специјална кацига за Големата награда на Британија. – Специјална кацига, посебна трка. Домашно Гран при за Астон Мартин
Спорт

Фернандо Алонсо бил „опасност“ за другите: Доби казна и ги загуби бодовите од трката во САД

А1он
Шпанецот Фернандо Алонсо доби казна од 30 секунди по завршувањето на трката за Големата награда на САД и остана без освоеното седмо место. Возачот на