evro 2024

Спорт

Македонија во атрактивна група: Италија, Англија, Украина и Малта се ривалите за ЕВРО 2024

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија ги доби ривалите во квалификациите за Европското првенство 2024 во Германија. Денешниот ждреб во Франкфурт беше неповолен за „црвено-жолтите“ со оглед