euro u21

Спорт

ЕП фудбал У-21: Барди во идеалниот тим на групната фаза

А1он
Македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој беше стрелец на два гола за Македонија на Европското првенство за играчи до 21 година во Полска, според добиените оценки
Спорт

Милевски: Должност ми е како човек да ги испочитувам нашите херои

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година Благоја Милевски рече дека ќе се обиде на вечерашниот дуел против Португалија да им овозможи
Спорт

ЕП фудбал У-21: Македонските младинци пропуштија шанса да ја совладаат Србија

А1он
Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во натпреварот