euro 2012

Спорт

Заиграј се со огледалото на Евро 2012

А1он
Официјалниот спонзор на Европското фудбалско првенство „Кока Кола“ подготви повеќе специјални изненадувања сите љубители и почитувачи на фудбалот во светот. Едно од многуте изненадувања е
Спорт

Рекорден број Шпанци го следеа преносот од полуфиналето на ЕП

А1он
Завршницата од преносот на првиот полуфинален меч на Европското првенство во фудбал меѓу актуелниот шампион на Европа и светот, Шпанија и Португалија, преку малите екрани
Спорт

Поубавата половина на Касиљас ќе настрадаше за малку од топка

А1он
Новинарката Сара Карбонеро ќе настрадаше од една топка која за малку ќе ја погодеше за време на загревањето пред четвртфиналниот натпревар помеѓу Шпанија и Франција.