euro 2012

Спорт

Шок за „Гордиот Албион“ – Англија без Лампард на Еуро 2012

А1он
Фудбалерот на лондонски Челзи, стандардниот репрезентативец Френк Лампард, поради повреда дефинитивно нема да може да игра на Европското првенство, соопшти Англиската фудбалска асоцијација. Лампард во