ekslozija

Свет

Експлодира граната на детски настан во Украина, осум деца се тешко ранети

А1он
Во тек е кривична истрага откако на детски настан во украинскиот град Чернихив експлодираше фрлач на гранати, при што беа повредени 15 лица, меѓу кои