ekonomija

Економија

СKСЗМ бара автопати кон Албанија и Косово

А1он
Бизнисмените од Стопанската комора за Северозападна Македонија иницираат изградба на автопати кон Тирана во Албанија и кон Призрен во Косово, како и изградба на гасоводна
Економија

Филип Петровски нов директор на Лотарија?

А1он
Директорот на државната лотарија Дане Кузмановски си поднел оставка, а според извори од владејачката партија, неговото место најверојатно ќе го заземе неговиот заменик Филип Петровски,
Економија

Кој е најскапиот град на светот?

А1он
Најскапиот град на светот е престолнината на Јапонија, Токио, потоа следуваат Осака, Москва и Женева, објави британската консултантска фирма „Mercer“. Меѓу десетте најскапи градови на
Економија

За Сарачини антикризните мерки добри, за бизнисмените-задоцнети

А1он
Mинистерот за економија, Ваљон Сарачини, денеска го презентираше пакетот антикризни мерки на Владата . Министерот очекува дека со новите 111 милиони евра наменети за стопанството