eds

Економија

Милтиадес Бабилис, прв човек на ЕДС: Ќе учествуваме на јавниот повик за универзален снабдувач со електрична енергија

А1он
Грчката компанија ЕДС (Енерџи деливери солушнс) ќе земе учество на јавниот повик што Владата го распиша за избор на универзален снабдувач со електрична енергија за
Економија

Владата одлучила да го додели повикот на ЕВН за нов универзален снабдувач, неофицијално дознава „А1он“

А1он
Упатените во постапката за избор на нов универзален снабдувач со електрична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи, неофицијално откриваат дека Владата одлучила на ЕВН да
Економија

Во јануари претстои битка за универзален снабдувач: Ќе се дозволи ли конкуренција, а со тоа и поевтина струја?

А1он
Дали македонските граѓани ќе плаќаат поевтина струја во наредните пет години ќе зависи од тоа кој ќе го добие договорот за Универзален снабдувач на електрична
Економија

ЕДС: Неточни и веќе демантирани се информациите од пресот на ВМРО ДПМНЕ, не е отворена никаква истрага од грчкото обвинителство

А1он
„ВМРО ДПМНЕ повторно за веќе демантирана вест одржа прес конференција. ЕДС уште еднаш остро ги демантира и отфрла како невистинити сите наводи дека е започната
Македонија

ЕДС: Немаме земено ниту денар од УЈП, ВМРО ДПМНЕ покажува несериозност со прес конференција за веќе демантирана вест

А1он
Компанијата „ЕДС“ реагира на денешната прес-конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „ЕДС веќе се произнесе во врска со искажаните невистини и е повеќе од смешно
Економија

Анѓушев: Продажбата на ЕДС добар чекор за иднината на компанијата и врботените

А1он
Продажбата на компанијата ЕДС на грчката национална компанија за производство на електрична енергија Public Power Corporation (ППЦ) е добар чекор за иднината на компанијата и
Економија

ЕДС реагира на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Ние сме приватен економски субјект

А1он
Компанијата ЕДС реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ. „Ги повикуваме сите политички субјекти да се воздржат од какви било политички изјави за ЕДС како економски
Економија

Митко Кржовски ќе го замени Кочо Анѓушев како нов управител на ЕДС

А1он
ЕДС, македонската компанија за трговија со електрична енергија го избра Митко Кржовски за свој управител и започна преговори за промена на сопственичката структура. Митко Кржовски