dps

Регион

ДПС на Ѓукановиќ ќе покрене иницијатива за гласање недоверба на црногорската Влада

А1он
Демократската партија на социјалистите (ДПС) на Мило Ѓукановиќ соопшти оти денеска ќе ја покрене иницијативата за гласање недоверба на Владата, како и дека потпишаниот Темелен
Регион

ДПС: Новата црногорска Влада е експеримент што нема долго да трае

А1он
За највлијателната опозициска партија во Црна Гора, Демократската партија на социјалистите, чиј лидер е претседателот на државата Мило Ѓукановиќ, кандидатите за новата влада претставуваат очекуван
Регион

Партијата на Ѓукановиќ: Опозицијата е одговорна за инцидентите, Црна Гора ќе ги одбрани своите клучни вредности

А1он
Црногорската Демократска партија на социјалистите (ДПС) на претседателот Мило Ѓукановиќ денеска го обвини Демократскиот фронт, член на победничката коалиција „За иднината на Црна Гора“ и
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го осудува обивањето на седиштето на Демократската партија на Србите во Македонија

А1он
„ВМРО ДПМНЕ најостро го осудува вандалскиот чин на обивање на седиштето на Демократската партија на Србите во Македонија. Да се нападне и да се претура
Македонија

(ВИДЕО) Стоиљковиќ: Македонија има желба да ги отвори пошироко вратите во преговорите со Грција

А1он
Иван Стоиљковиќ, претседателот на Демократската партија на Србите кажа дека на средбата со коалиционите партии од власта биле разгледувани состојбите во земјава од првите шест