devojcinja

Свет

Тинејџери во Германија организирале проституција, подведувале пет 14-годишни девојчиња и едно момче

А1он
Германската полиција истражува двајца тинејџери за кои се сомничи дека подведувале пет девојчиња и едно момче во Вупертал. Според првите информации од полицијата, повеќето од
Македонија

Секое второ 15-годишно девојче во Mакедонија е тажно и се чувствува безнадежно, секое трето е осамено – анализа на СЗО

Секое трето девојче на 15 години во Македонија (31 отсто) изјавува дека е осамено, a секое второ девојче на истата возраст вели дека во изминатите