bandi

Свет

Шведскиот премиер бара помош од армијата поради зголемените уличните пресметки на бандите

А1он
Шведскиот премиер Улф Кристерсон го повика врховниот командант на шведските вооружени сили Микаел Биден да помогне да се спречи порастот на убиствата поврзани со конфликтот
Свет

Напад на банда во Мексико, тројца безбедносни службеници убиени со експлозив

А1он
Тројца безбедносни службеници загинаа, а 10 други се повредени во напад со експлозив, за кој се сомнева дека е поставен од членови на криминална банда
Свет

Банди го зазедоа Хаити: Силуваат жени, мачат мажи со стопена пластика, убиваат деца

А1он
Во Порт-о-Пренс не можете да ги видите границите, но мора да знаете каде се тие. Вашиот живот може да зависи од тоа. Ривалските банди го