avionska nesrekja

Свет

Украинскиот претседател бара САД да споделат информации за авионската несреќа

А1он
Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска разговараше со украинскиот претседател Володомир Зеленски, откако тој побара САД и другите западни земји да ги споделат информациите што
Свет

Белгиски Ф-16 се урна во западниот дел на Франција, еден од пилотите падна врз далновод

А1он
Француските власти денеска соопштија дека белгиски борбен авион Ф-16 се урнал во западниот дел на Франција и оти еден од пилотите паднал врз далновод. Авионот
Свет

Кремљ ќе ги одликува пилотите кои избегнаа авионска несреќа

А1он
Кремљ ќе им врачи државни одликувања на двајцата пилоти, кои успеаја денеска принудно и безбедно да приземјат авион во близина на Москва. Портпаролот на Кремљ,
Свет

ВИДЕО: Патнички авион принудно слета во Израел

А1он
Патнички авион „Електра Ер 737“ безбедно слета на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив откако беше објавено највисокото ниво на итност. Повеќе од сто амбулантни