antikorupciska komisija

Македонија

АВМУ: Двете вработувања се на определено време за мониторинг на претседателските избори

А1он
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни и медиумски услуги во врска со информацијата дека Државната комисија за спречување на корупцијата отворила предмет за две вработувања во
Македонија

Хазби Лика со најмногу роднини во државните служби

Мери Јордановска
Функционерите до Антикорупциската комисија ги пријавуваат роднините кои се вработени во државните служби, како и своите блиски кои имаат свои фирми и невладини организации, но
Македонија

Антикорупциската комисија поведува постапка за становите на Иванов

А1он
Антикорупциската комисија на денешната седнцица повела постапка за да се испита имотот на претседателот Ѓорге Иванов, откако вчера „24 вести“ објави дека тој купил два
Македонија

Вицепремиерот Османи на средба со Антикорупциската комисија

А1он
Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе остари средба со претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска и со членовите
Македонија

Лустраторот на Славко Јаневски сака да биде антикорупционер: Не се сеќавам дека гласав да се лустрира

Кристијан Ландов
Еден од аспирантите за иден антикорупционер, Вецко Здравевски, предизвика бура реакции на седницата на Комисијата каде се вршат интервјуата. Тој девет години бил член на