aldi

Економија

После 45 години „Алди“ си заминува од Данска

А1он
По 45 години работа, од Данска се повлекува трговскиот синџир „Алди“. Раководството на компанијата го соопшти ова во петокот вечерта, пренесува магазинот „Феникс“. „Алди“ постигна