agencija za planiranje na prostor

Свет

ВИДЕО: Објавена снимка од атентат на Трамп

А1он
На веб-страницата на иранскиот врховен лидер е прикажано анимирано видео, на кое се гледа роботизирано возило како се подготвува за атентат на поранешниот американски претседател
Македонија

ДКСК ќе поведе постапка за разрешувањето на директорот на Агенцијата за планирање на просторот

А1он
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната јавна седница донесе одлука да отвори предмет за поднесениот приговор од страна на Љупчо Георгиевски за