1 milijarda evra

Свет

Листата со тројцата кандидати за државен обвинител испратена во Владата

А1он
На огласот за нов државен јавен обвинител се пријавиле тројца кандидати – Фатиме Фетаи од Вишото јавно обвинителство Скопје, Лидија Раичевиќ од Основното јавно обвинителство
Видео Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска од Кичево: Ќе ја намалуваме невработеноста до едноцифрена вредност

А1он
На 15 јули изборот е едноставен, изборот е помеѓу повисоки плати за сите или богатење на неколкумина околу Груевски, порача од Кичево Радмила Шекеринска. На