Загина познат хрватски олимпиец

Од:

Легендарниот скијач Антонио Рачки загина во сообраќајна несреќа, која се случила во тунелот Пеќина (Пештера) во Ријека.

Хрватските медиуми известуваат дека 19-годишен возач изгубил контрола врз своето возило, а притоа со голема брзина удрил во товарно возило.

Најпрво беше објавено дека животот го изгубиле две лица, а потоа се потврди дека еден од нив е и легендарниот поранешен скијач Рачки, кој учествувал на повеќе Зимски олимписки игри.

Меѓу повредените во оваа несреќа е и неговиот син.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

Учесник во сообраќајка превезувал мигранти, странците избегале од местото на несреќата

А1он

Едно лице загина и тројца сe повредени во сообраќајна несреќа на преминот Стража

Тројца повредени во сообраќајна несреќа кај Виница

Камионџија од Македонија предизвика голема сообраќајка во Хрватска

Горан Наумовски