ВИДЕО: Тенисерите на Србија повторно излегоа со истата спорна песна

Од:

Српските тенисери во полуфиналето на Дејвис купот во Малага ќе играат против Италија.

Најпрво ќе се сретнат Миомир Кечмановиќ и Лоренцо Музети, а потоа спектаклот меѓу Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер.

Голема прашина се крена поради песната „Веслели се српски роде“ која се пушташе при претставувањето на српскиот тим на мечот против Велика Британија.

Дејвис Купот поради притисокот го избриша видеото од социјалните мрежи, но српските тенисери не се откажаа од намерата.

Српската репрезентација ја пушти таа песна за дуелот со Италијанците.

Би можело да ве интересира

Алкараз: Синер може да го победи Ѓоковиќ

Ѓоковиќ се огласи: Лага

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Новак: Рафа, Роџер и јас не сме пријатели, но би сакал да бидеме

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Ѓоковиќ за обидите да го прогласат за антиваксер

Предраг Петровиќ

Фереро: За Новак останав без зборови

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Стотици фанови го чекаа Ноле пред хотелот по победата во Торино

Предраг Петровиќ