(ВИДЕО) Навивач кон српскиот селектор на сред натпревар: Како ги пушташ, Словенците ве еб*т

Србија ремизираше со Словенија на ЕП, Лука Јовиќ погоди во 95. минута и им донесе бод на „орлите“. Тој гол може да биде клучен кога е во прашање шансата да се пласира српската репрезентација во следната фаза од натпреварувањето. Натпреварот против Данска ќе одговори на тоа прашање во вторник навечер.

Пред тој натпревар, на социјалните мрежи се појави видео од мечот со Словенија, на кој еден навивач среде игра се приближува до клупата на српската селекција. Тој успеа да го повика селекторот Драган Стојковиќ и во таа прилика да го критикува. Не му се допадна како играше репрезентацијата. „Како ги пушташ. Словенците ве еб*т човече“, скандираше навивачот додека Пикси го слушаше.

Тоа не траеше долго, бидејќи интервенираше еден од обезбедувањето кој беше во близина. Тој брзо реагираше и го тргна човекот од селекторот, па натпреварот продолжи. Сега следува мечот против Данците, во кој победа на Србија ќе и донесе сигурно продолжување на Европското првенство, додека според некои пресметки и бод би можел да биде доволен.

Кукуреља го „спушти“ Невил: „Отидовме до крај, Гери“

Порака на Шкотска до Шпанците во пресрет на финалето – одмаздете им се на Англичаните за се што ви прават

Олмо: „Не се плашиме од никого“

Кој ќе биде најдобар стрелец на Европското во случај на ист број постигнати голови

Холандија – Англија 1:2 – Англичаните го добија финалето на еврото во 90. минута

Шпанија – Франција 2:1 – Олмо ја однесе Шпанија до финалето на Евро 2024