(ВИДЕО) Казахстанец ја шокираше тениската јавност: Скрши три рекети за 20 секунди

Од:

Казахстанскиот тенисер Александар Бублик стана икона на нестабилно однесување на теренот, а сега не се ни обидува да направи ништо за да си го подобри имиџот. Неговиот нов испад беше виден во Монпелје каде направи сцена на мечот против домашниот играч, Грегоар Бареро.

Бублик тотално незадоволен од резултатот и од својата игра прво го скрши рекетот што го држеше во рака, а потоа дојде до својата клупа и искрши уште два по ред. Сето ова публиката со неверување го следеше, а Казахстанецот подоцна беше поразен по голем пресврт за два и пол часа игра.

Без сомнение, Бублик е играч кој привлекува прилично големо внимание со сè што прави, од потези на теренот и тајни сервиси, до расправии со судиите, но и она што се случува надвор од тенисот.

Би можело да ве интересира

Почина Германецот кој со нож ја нападна Моника Селеш

Шокантен пораз на Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тенисерката падна на земја и врисна од болки – ја изнесоа од теренот со количка

Голем скандал во тенисoт: Играчи продавале гем за 400 евра, меч за 2.000 евра

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ остана без првото место: Алкараз го симна од врвот

Ана Ололовска

Алкараз и Синер во полуфиналето на Индијан Велс

Горан Наумовски