Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

Од:

Српската тенисерка Наталија Стојановиќ на социјалните мрежи објави дека добивала смртни закани.

Стевановиќ не успеа да влезе во главната ждрепка на турнирот во Гвадалахара, бидејќи Матија Матеас во квалификациското финале беше подобра од неа со 6:3, 7:5, по два часа и 12 минути игра.

По тој натпревар, Наталија на Инстаграм доби многу навредливи и заканувачки пораки кои реши да ги објави.

“Што ќе кажат после ова? Дали треба да бидам загриженa за мојот живот само затоа што загубив по повреда. Спортистите го даваат својот максимум на теренот и ваквите заканувачки пораки се нешто многу сериозно. Ова го објавувам за прв пат затоа што ми е доста од вакви пораки што ги добивам и кога победувам“, напиша Наталија на Инстаграм и ја сподели содржината од која се гледа дека тaa заканa.

Наталија најголемиот успех во кариерата го постигна на овосезонскиот Вимблдон, кога стигна до третото коло.

Би можело да ве интересира

Седум тенисери се суспендирани поради местење натпревари

Горан Наумовски

Шелтон смета дека Федерер е најдобриот на сите времиња

Предраг Петровиќ

Скопјанец со лажни пари платил за сервис, му се заканувал на мајсторот и оштетил неколку возила

ВИДЕО: Скандалозен потег на францускиот тенисер

Предраг Петровиќ

„Утре ќе дојдам, увото ќе ти го исечам со нож“: ЗНМ бара итна реакција за закани кон новинарка на Алсат М

Орце Костов

Руска тенисерка доби забрана за влез во Полска од Белград, непожелна е

Предраг Петровиќ