Нурмагомедов запира со ММА по два натпревари

Од:

Абдулмапан Нурмагомедов, кој е татко на непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, навести дека Хабиб наскоро ќе се повлече од ММА.

Во минатото, Абдулманап изјави дека 30-годишна возраст е идеална за еден борец да ја заврши кариерата во борбените спортови. „Орелот“ ја зголеми својата победничка низа на 28-0 во ММА, откако го совладаа Дастин Порие минатиот викенд.

Сè уште не е јасно кога и каде ќе ја видиме следната битка на Хабиб, но опциите за него се борба со Тони Фергусон или Џорџ Сент Пјер.

Абдулманап во интервју сподели дека Хабиб ќе замине во пензија по уште 2 победи кога ќе направи 30-0 во ММА.

-За Хабиб, статистика од 30-0 е доволно во ММА. Ќе бараме неговата последна борба и одбрана на титулата да биде во Москва, вели тој.

Би можело да ве интересира

Тревис Фултон најден обесен во затворската ќелија

Убиен поранешниот борач Тајлер Ист

Ана Ололовска

Објавени снимки од апсењето на познатиот српски ММА борец кој е еден од трите најголеми криминалци во Шпанија

А1он

Мејведер би сакал реванш со Мегрегор, но не во ММА борба

Ана Ололовска

Уникатната серија продолжи: Џон Џонс со контроверзна победа над Рејес

Ана Ололовска

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Тројца насилници го претепаа ММА борецот Кузнецов во Москва

Татјана Ташкова