Македонските фудбалери се селат во Амстердам

Од:

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево (11 часот) од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство.

„Црвено-жолтите“ по двата пораза во Букурешт ги загубија шансите за осминафинале, но против Холандија ќе имаат можност да стигнат до првите бодови на ЕВРО 2020.

Домаќинот на овој меч ќе игра растоварено, бидејќи веќе го обезбеди првото место во Ц-групата и пласманот во елиминациската фаза.

Натпреварот ќе се одигра на 21 јуни со почеток во 18 часот на „Јохан Кројф Арена“ во Амстердам.

Би можело да ве интересира

Милевски: Во историјата Македонија нема играно ваков фудбал, верувам дека до крајот ќе бидеме конкурентни за второто место

Ана Ололовска

Македонските фудбалери мотивирани и подготвени ја пречекуваат Романија во мундијалските квалификации

Ана Ололовска

Милевски: Заслуживме победа

Ана Ололовска

Македонските фудбалери испуштија два гола предност, изиграа реми во Рејкјавик

Ана Ололовска

Македонскиот состав со гол на Велковски води на полувреме во Рејкјавик

Ана Ололовска

Милевски со две измени во стартниот тим против Исланд

Ана Ололовска