ЛШ футсал: Украинците го одредија терминот за гостувањето на Шкупи

Од:

Македонскиот шампион во футсал, екипата на Шкупи, ќе му гостува на украински Продексим Херсон во шеснаесетфиналето во Лигата на шампиони на 16 јануари, официјално е соопштено денеска.

Мечот, како што објави украинскиот првак на својот официјален сајт, ќе се игра без присуство на публика, во салата „Јуност“ во Запорожје со почеток во 13 часот.

Шкупи во првото коло славеше во Скопје над првакот на Република Ирска, Блу Меџик Даблин со 2:0.

Би можело да ве интересира

Барселона и Спортинг во финалето на ЛШ во футсал

Ана Ололовска

Македонската футсал репрезентација ослабена против БиХ и Романија

Ана Ололовска

Футсал: Тежок пораз за Македонија, Србија нè прегази со 6:1 во Скопје

Жарко Настоски

Шкупи го демолираше Кратово со 37-0, рекордна победа во македонскиот футсал

Жарко Настоски

Скендеровски: За изненадување против Романија ни треба пожртвувана игра и малку среќа

Ана Ололовска

Футсалците ги почнаа подготовките за БиХ и Романија

Ана Ололовска