Кејн останува во Тотенхем

Од:

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн најави дека нема да го напушти лондонскиот клуб во летниот преоден рок.

– Беше неверојатно да се види приемот што навивачите на Спарс ми го приредија во неделата и да ги прочитам пораките за поддршка што ги добив изминатите неколку недели. Летово ќе останам во Тотенхем и ќе бидам 100% фокусиран да му помогнам на тимот да успее, напиша Кејн на Твитер.

Претходно беше објавено дека Манчестер сити му понудил на Тотенхем 150 милиони евра за 28-годишниот Кејн.

Минатата сезона, Кејн одигра 49 натпревари на сите турнири, постигна 33 гола и постигна 16 асистенции.

Би можело да ве интересира

Единаесет заразени со коронавирус во Тотенхем

А1он

Конте го чека многу работа во Тотенхем

А1он

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

А1он

Тотенхем објави големи загуби предизвикани од пандемијата

А1он

Нуно Еспирито Санто доби отказ од Тотенхем

Барселона се согласи за трансфер на Емерсон во Тотенхем

А1он