Бизарна ситуација на Олимписките игри: По два часа ВАР го поништи голот на Аргентина, Мароко победи

Една од најбизарните ситуации во историјата на фудбалот е забележана на стартот на олимпискиот турнир, бидејќи ВАР по два часа го поништи голот на Аргентина, па Мароко победи во првото коло од групата Б.

Голот на Кристијан Медина во 106. минута беше поништен за 2:2, а реакцијата на ВАР дојде само два часа подоцна бидејќи судијата го „игра крајот“ поради неред на трибините.

По уште два часа, односно вкупно четири часа и 16 минути, играчите се вратија на теренот, каде само беше забележано дека нема гол и дека Мароко победи со 2:1.

Стрелец за Аргентина беше Џулијано Симеоне во 68. минута, а головите за Мароко ги постигна Софијан Рахими во 47. и 51. минута.

Во вториот натпревар од групата Б вечерва во Лион од 21:00 часот играат Ирак и Украина.

Силен земјотрес во близина на брегот на Португалија

Голема битка со пожарот во Мадеира

Аргентина ја освои Копа Америка – Финалето беше одложено речиси час и половина поради нереди

(ВИДЕО) Камења, солзавци и водени топови-голема пресметка во Аргентина поради реформите на претседателот Милеј