Земјотрес во Грција

Од:

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер го погоди брегот на Хиос, Грција.

Според грчките медиуми, земјотресот го погодил овој дел од Грција нешто пред еден часот по полноќ.

Епицентарот се наоѓа на 13 километри северно од Псара.

Би можело да ве интересира

Преспанскиот договор оспорен во предизборието, анализира грчки Катимерини

Александар Тодески

Дводневен штрајк на царинските служби во Грција

Орце Костов

По силниот земјотрес во Грција, тлото продолжува да се тресе

Два силни земјотреси ја погодија Грција

Горан Наумовски

Тело на мртов маж најдено во Јанина, околу главата и нозете му биле врзани вреќи со ѓубре

Горан Наумовски

Се урна грчки борбен авион, пилотот е спасен