Загинал во сообраќајка со украден полициски автомобил

Од:

Ноќеска на автопатот „Тракија“ во Бугарија во сообраќајка загина едно младо момче, кое претходно украло полициски автомобил “опел“ и со голема брзина возело по автопатот.

Околу 2:40 часот полицијата добила повик од човек кој побарал помош. Човекот објаснил дека патувал со својот автомобил заедно со дваесет и двегодишниот син. Синот, како што објаснил таткото, бил со психички проблеми, и во еден момент реагирал бурно и го принудил да застане сред магистралата.

Момчето, откако излегло од автомобилот, тргнало пеш, по што полицијата го пронашла, но додека полицајците биле невнимателни тоа влегло во полицискиот “опел“ и побегнало.

По неколку минути возејќи во погрешна насока, момчето со полицискиот автомобил удрило во друг автомобил.

Би можело да ве интересира

Бугарската десничарска партија не успеа да формира влада

Горан Наумовски

Борисов со убедливо водство на изборите во Бугарија

A1on

„Галуп“ предвидува победа на ГЕРБ на изборите во Бугарија

A1on

Бугарија в недела повторно на предвремени избори, шести во последните три години

Орце Костов

ВИДЕО: Македонец фатен со 21 килограм амфетамин во Бугарија

Катерина Ѓуровски

Бугарската амбасада во Албанија донираше во општина Пустец: „Секоја донација без задни намери е добредојдена“

А1он