Вучиќ: Во следните четири години ќе се одреди судбината на Србија, изборите не се игра

Од:

Претседателот на Србија и член на Српската напредна странка вечерва во Краљево на предизборната средба на коалицијата собрана околу списокот „Србија не смее да запре“ изјави дека судбината на Србија ќе биде одредена во следните четири години и им порача на граѓаните дека изборите не се игра.

Вучиќ рече дека иако пред секои избори се зборува дека се судбоносни, одлучувачки и од клучно значење, не би било погрешно да се каже истото и за овие.

„И за овие избори, ако кажеме така, сигурно нема да погрешиме. Нема да погрешиме, бидејќи во следните четири години ни претстојат големи задачи. Во следните четири години судбината на Србија ќе се одреди“, истакна Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: На самитот во Тирана со почит се слушаше гласот на Србија

Вучиќ: Украина е пријател на Србија, не ја призна независноста на Косово

Горан Наумовски

Вучиќ за Косово: На сите во лице им кажав што нема да исполниме од Охридскиот договор

Горан Наумовски

Вучиќ ги одликува Силјан Мицевски-постхумно, Влада Урошевиќ и Никола Китановски по повод Денот на државноста на Србија

(ВИДЕО) Вучиќ: Народот мора да знае дека ќе се бориме за него

Вучиќ: Актуелната ситуација на Косово е спротивна на резолуциите на ОН