Вучиќ: Никој не може да ми нареди, ниту од Вашингтон, ниту од Москва, ниту од Берлин

Од:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска се сретна со министерот за одбрана на Германија, Борис Писториус, по што се обратија до јавноста.

Претседателот Вучиќ во таа прилика рече дека Србија одлучува сама, а не под ничие влијание и дека е горд на таа политика.

– Горд сум на фактот што претставувам земја која е слободна и независна. И никој не може да ми нареди, никој, ниту од Вашингтон, ниту од Москва, ниту од Берлин, ниту од кое било друго место. Србија сама си носи одлуки, не под ничие влијание, горд сум на таа политика, така ќе биде и во иднина – нагласи Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Српскиот народ никогаш нема да се согласи на притисоци и бесмислени обвинувања

Србија добива најнови „рафали“, но и Луј Витон и летачко такси доаѓаат во Белград

Предраг Петровиќ

Вучиќ: Убијците на Данка мислеа дека ќе останат неказнети, овој чин заслужува смртна казна

Горан Наумовски

Вучиќ: На Србија и претстојат тешки денови

Горан Наумовски

Го погребаа Вучиќ, некролог излепен низ Белград – пореметени луѓе мислат ова е политика, остра Брнабиќ

Анита Петровска Рајковиќ

Вучиќ: Ќе му честитам на кого сакам, не сум никому слуга

Горан Наумовски