Вучиќ: На Србија и претстојат тешки денови

Од:

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва најави дека ѝ претстојат тешки денови на Србија и додаде дека во наредните денови ќе го информира народот на Србија за предизвиците што претстојат.

„Во овој момент не е лесно да се каже какви вести добивме во последните 48 часа. Тие директно ги загрозуваат виталните национални интереси и на Србија и на република Српска“, напиша Вучиќ на Инстаграм профилот „buducnostsrbijeav“.

Тој рече дека претстојните предизвици се „најтешките досега“.

Би можело да ве интересира

Вучиќ во ОН: Вистината не е еднострана, резолуцијата ќе стави белег на челата на жртвите

Горан Наумовски

Вучиќ: Ќе бараме резолуција за страдањата на Србите во Јасеновац

Горан Наумовски

Вучиќ објави пост за Фицо, па уследија закани по неговиот живот

Горан Наумовски

Вучиќ и ја честиташе победата на Сиљановска-Давкова

Горан Наумовски

Вучиќ: Србија и Кина напорно работеa за да ги развијат односите

300 милиони луѓе го гледаа интервјуто на Вучиќ за кинеската телевизија

Горан Наумовски