Во судар на три возила кај Пожаревац: Има загинати

Од:

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи синоќа на патот Пожаревац-Велико Градиште, дознава Телеграф.рс.

Несреќата се случила околу 23.10 часот, а во неа учествувале три возила.

Полициски службеници извршиле увид на лице место.

Се уште не е познато како дошло до несреќата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Македонска државјанка загина, а уште три лица се повредени во сообраќајка во Грција

Предраг Петровиќ

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски