(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Грција: Четворица загинаа во автобуска несреќа, тројца се повредени

Од:

Во сударот меѓу автобус и автомобил, што се случи на стариот национален пат Ксанти-Кавала во Грција, четири лица загинаа, а три се повредени. Според првите информации, во судирот што се случил нешто по осум часот, едно возило изгубило контрола и „закачило“ автобус што минувал. Од силината на ударот возилото буквално се распаднало и патниците кои биле во автомобилот загинале на лице место.

Судирот бил особено насилен, а на местото на настанот излегла полиција, пожарникари и брза помош.

Би можело да ве интересира

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Големо невреме во Грција, громови предизвикаа нови пожари

Горан Наумовски

Која грчка плажа плени со своите карактеристики на море, планина и велелепни погледи кои пленат воздишки?

Горан Наумовски

Грција донесе итни мерки поради екстремните температури

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка