ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

Од:

Во близина на зградата на МУП во белградската општина Палилула дошло до физичка пресметка, а полицијата набрзо реагирала. Инцидентот се случи утрово, а минувачи се обиделе да ги раздвојат актерите.

Според очевидци, тепачката избила поради сообраќајот, бидејќи момчињата се обиделе неправилно да се вклучат, а другиот возач не им дозволил. Го ’пресекоа’ со возилото и застанаа пред него, а потоа извадија палки и нападнаа“, вели сведокот.

На видеото кое го објави споменатата страница на Инстаграм, може да се види како едно момче лежи на земја, а друго момче му седи на стомак и го спречува да се движи. Тогаш третиот неколку пати удрира со палка едно од момчињата. Имаше метеж и непрекинато се слушаа сирени на возилата кои на тој начин ги предупредуваа да престанат со насилството. Набрзо се собра цела група луѓе кои се обидоа да ја смират ситуацијата.

Повеќе вести

Би можело да ве интересира

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Горан Наумовски

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Уапсени убијците на седумнаесетгодишно момче од Белград

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици