ВИДЕО: Македонец фатен со 21 килограм амфетамин во Бугарија

Од:

Државјанин на Македонија бил приведен поради обид за криумчарење на 21 килограм амфетамин во Бугарија, соопштија од Обвинителството во Софија.

На 41-годишниот маж ми се заканува казна од 10 до 20 години и парична казна од 100 до 200 илјади лева, соопштиле од тамошниот Окружен суд, пренесуваат од агенцијата „БТА“.

Македонскиот државјанин бил приведен пред два дена во реонот на бугарскиот граничен премин Гуешево. Дрогата била пронајдена во возило марка „мерцедес бенц“ со скопски регистарски таблички. Во моторниот простор на возилото биле пронајдени 18 пакетчиња бела кристална материја која при теренското тестирање реагирала на амфетамин. Нејзината вкупна тежина е 21 килограм.

Би можело да ве интересира

Бугарската десничарска партија не успеа да формира влада

Горан Наумовски

Борисов со убедливо водство на изборите во Бугарија

A1on

„Галуп“ предвидува победа на ГЕРБ на изборите во Бугарија

A1on

Бугарија в недела повторно на предвремени избори, шести во последните три години

Орце Костов

Бугарската амбасада во Албанија донираше во општина Пустец: „Секоја донација без задни намери е добредојдена“

А1он

Бугарија гради база за прием на авиони Ф-16