ВИДЕО: Келнерка палела шанк во ноќен клуб, ги запалила и гостите – инцидент ов Хрватска

Од:

Рано утринава околу 2 часот и 30 минути полицијата добила дојава дека неколку лица се повредени во ресторан во населбата Шварча во Карловац.

На местото на настанот е извршена увид, при што е констатирано дека четири лица се тешко повредени, а три се полесно повредени од изгореници предизвикани од неправилно ракување со алкохолни пијалоци.

Имено, 23-годишна вработена во угостителскиот објект запалила алкохолни пијалоци на шанкот, но огнот излегол од контрола, при што биле повредени неколку лица кои седеле во шанкот.

Полицијата соопшти дека ќе покрене кривична истрага за да се утврдат сите околности за настанот на овој настан.

Вознемирувачкото видео од инцидентот можете да го погледнетен тука.

Би можело да ве интересира

Хрватска доби нова влада, Пленковиќ по трет пат стана премиер

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Горан Наумовски

ВИДЕО: Над 20 бродови изгореа во големиот пожар во пристаништето Медулин

Во каменолом во Хрватска несреќно загина работник

19 ранети граѓани на Украинa пристигнаа на лекување во Хрватска со авион

(ВИДЕО) Фантастично: Хрватската песна на Евросонг со знаковен јазик