(ВИДЕО) Хорор од Белград го шокираше светот: Уапсен татко кој брутално ја претепа својата ќерка тенисерка на тренинг

Од:

Видеото од Белград се споделува низ целиот Балкан, па дури и подалеку од границите на овој дел од Европа. Од полицијата велат дека истрагата за целиот случај е во тек и се очекува насилникот да биде казнет.

Некој го снимил моментот кога таткото, кој е и тренер на тенисерката, ја малтретира својата ќерка на тенискиот терен.

Првите информации сведочат дека насилството дошло бидејќи таткото верувал дека ќерката не се трудела доволно на тренинзите.

Под сомнение за семејно насилство е уапсен кинескиот државјанин В.Л.(50).

Од полицијата соопштија дека истрагата за целиот случај се уште е во тек.

За ова се пишува ширум светот, па еден од најголемите фан сајтови објави детална сторија за тоа со порака. „Пратете го таткото во затвор“: Љубителите на тенисот бараат акција против таткото кој ја удри ќерката на тениско игралиште“, се вели во објавата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Им сечеле глави на кучиња и ги замрзнувале: Страшни снимки од прифатилиште за животни во Србија

А1он

Притворен насилник кој крвнички ја тепал поранешната девојка и нејзината 6-годишна ќерка

Горан Наумовски

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он

Расчистено насилството во Куманово, насилниците лишени од слобода

Скопјанка е нападната од нејзиниот поранешен сопруг

Горан Наумовски

Таткото на малтретираната тенисерка во Белград: Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено

А1он