ВИДЕО: „Црн петок“-тепачка во продавница поради една јакна

Од:

Купувањето за време на „црниот петок“ може да биде заморно, но и опасно, бидејќи има случаи кога потрошувачите се тепаат за одреден производ. Во текот на вчерашниот ден пристигнуваа слики од долги редици купувачи, пред популарните бутици, кои чекаат да си го купат парчето облека.

Голем број луѓе чекаа, како во трговските центри, каде што стоеја пред се уште затворената продавница, така и во продавниците во центарите на метрополите, каде пешачките места беа преплавени со луѓе кои стоеја во ред.

@yarenkarakulak Zara da saç baş kavgaya gircek kadar düştü mü sizce ya 😧#zaraindirim #blackfriday #karacuma #zaraindirimi #indirimliürünler ♬ Sıfır Bir Jenerik – Esat Bargun

Три-четири жени се степаа за јакна во бутик во Турција, а меѓу нив е и една баба. Се туркале, ја влечеа јакната, на крајот едната ја искина јакната и ја зеде со себе.

На друго видео кое кружи на социјалните мрежи, жените се караат пред продавница, додека други шокирани гледаат што се случува. Мораше да реагира обезбедувањето, за да ги раздвои и смири.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Миланов: Настанот во М-НАВ се случил зад грбот на Незири, без негово учество

Скопјанец нападнал и повредил две момчиња од Кратово

Новогодишната ноќ во Македонија полна со насилство: Девојки и сопруги тепани од своите партнери

А1он