Пукано во возилото на хрватскиот јавен обвинител Иван Турудиќ

Од:

На судијата на Вишиот кривичен суд и новоименуваниот Јавен обвинител на Република Хрватска, Иван Турудиќ, му било пукано во автомобилот, неофицијално дознава Јутарњи лист.

Засега не се знае кој и кога пукал во неговото возило. Имено, се тврди дека Турудиќ забележал дупка во автомобилот и не знаејќи како настанала дупката, го однел возилото на сервис.

Тогаш автомеханичарите пронашле куршум во возилото, па станало јасно дека некој пукал во неговото возило. Турудиќ веднаш пријавил се во полиција, која веднаш почнала да го истражува случајот.

Би можело да ве интересира

Хрватска доби нова влада, Пленковиќ по трет пат стана премиер

Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Горан Наумовски

ВИДЕО: Над 20 бродови изгореа во големиот пожар во пристаништето Медулин

Во каменолом во Хрватска несреќно загина работник

19 ранети граѓани на Украинa пристигнаа на лекување во Хрватска со авион

(ВИДЕО) Фантастично: Хрватската песна на Евросонг со знаковен јазик