Притвор за таткото од Крушевац кој се обидел да ја силувал 13-годишната ќерка

Од:

На мажот (36) кој е уапсен поради сомнение дека се обидел да ја силува ќерката (13) по наредба на Вишиот суд во Крушевац му е одредена мерка притвор од 30 дена.

Полициски службеници во Крушевац привеле триесет и шестгодишен маж поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело силување во обид.

Тој е осомничен дека се обидел да ја силува својата малолетна ќерка.

По наредба на виш јавен обвинител му е одредена мерка притвор до 48 часа, по што со кривична пријава ќе биде изведен во обвинителството.

Би можело да ве интересира

Маж од Богданци осомничен дека силувал малолетничка

Горан Наумовски

Малолетник од Скопје осомничен за обид за силување на девојче

Скопјанец во МВР пријавил дека била силувана неговата малолетна внука

Скандал во Премиер лигата: Уапсени двајца фудбалери поради силување

МВР: 26-годишен маж сакал да силувала 68-годишна жена

Девојче од Србија е дрогирано и силувано во Рим