Почина легендарниот музичар Ѓорѓе Марјановиќ, ја загуби битката со Ковид-19

Од:

Легендарниот пејач Ѓорѓе Марјановиќ почина во текот на денот како последица на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми.

Познатиот музичар бил приклучен на респиратор и лекарите се бореле за неговиот живот во последниве денови.

Марјановиќ инаку е еден од поранешните најголеми југословенски и српски музички ѕвезди чија кариера траеше повеќе од половина век.

Тој има бројни хитови, а „Лазарела“, „Романа“ и „Моје лудо срце“ се само дел од нив.

Би можело да ве интересира

Почина актерот Кларенс Вилијамс Третиот, познат телевизиски „фраер“ од 70-те

Жарко Настоски

Нова трагедија: Почина Марко Божиновски, 20-годишен ракометар на Металург

Жарко Настоски

Почина д-р Кочо Серафимов, професор на Медицинскиот факултет во пензија

Ана Ололовска

Почина Војислав Зивчевиќ

Ана Ололовска

Почина Јаков Лазароски, универзитетски професор и претседател на Претседателството на ЦК на СКМ

Ана Ололовска

Почина Наќе Стојановски, поранешен пратеник и функционер од СДСМ

Жарко Настоски