Петмина Украинци уапсени за киднапирање на сириски државјанин во Сараево

Од:

Петмина Украинци се уапсени на Илиџа за киднапирање на сириски државјанин, соопшти полицијата.

Киднапирањето се случило вчера, а полициските службеници на Полициската управа на кантонот Сараево, под надзор на обвинителот на Кантонското обвинителство, продолжуваат да работат на расветлување и документирање на тоа кривично дело.

Би можело да ве интересира

Српски државјанин осомничен за киднапирање на невенчана сопруга е уапсен во Будва

Во Струмица oбид за киднапирање на тригодишно дете, полицијата испитува дали се работи за кривично дело

Во Сараево: Горан ја масакрирал сопругата, во злосторството му помогнала мајка му

Во БиХ е пронајдено девојче од Германија, жртва на трговија со луѓе

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Извлечени тела на жена и дете од коритото на Миљацка во Сараево

Горан Наумовски