Нов случај на семејно насилство во Босна: Пијан маж ја нападна невенчана сопруга, случајот го пријавија соседите

Од:

Во Лукавац вчера се случи семејно насилство, потврдено е за порталот „Аваза“ од полицијата на Тузланскиот кантон (ТК).

Граѓани од населбата Хускиќи во Лукавац вчера во два часот пријавиле во полиција дека слушнале расправии во станбена зграда.

„Полициската патрола излегла на местото на настанот и го затекнала М.Ч., кој во алкохолизирана состојба си нанел повреди себеси и невенчаната сопруга, кој одбил да постапи по наредба на полицискиот службеник и бил уапсен. Полициските службеници продолжуваат со работа за утврдување на сите факти и околности на овој настан“, изјави за порталот „Аваза“ Аднана Спречиќ, портпарол на полициското одделение на Тузланскиот кандот.

Би можело да ве интересира

Маж од Кисела Вода си ја претепал сопругата

Кумановец ја истепал вонбрачната сопруга

Притвор за велешанец за насилство врз неговата мајка

Предраг Петровиќ

Истражување: 89 отсто од Русите би поддржале криминализација на семејното насилство

Маж во Косово почина по семејно насилство: Синот е осомничен дека го претепал

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница