Судар кај Врање меѓу македонско и српско возило, има жртви

Од:

Во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска попладне во близина на Врање, на автопатот во насока од Владичин Хан, загина едно лице.

Автомобилот марка „голф“ со српски регистарски таблички, по сударот излетал од патот и на лице место загинало едно лице, а најмалку двајца биле повредени.

Патниците од другиот автомобил се полесно повредени, а во него се активирале воздушните перничиња. Станува збор за возило со холандска регистрација, а во него биле македонски државјани кои се враќале од Холандија, каде го купиле автомобилот.

Се уште не се знае што точно се случило и кој ја предизвикал несреќата.

Би можело да ве интересира

Во „сканија“ на автопатот Гевгелија – Демир Капија пронајдени 113 мигранти

Ана Ололовска

За време на полициски час две одделни физички пресметки во велешко

Ана Ололовска

Тракторист прегазил возач на мопед

А1он

Брвенчанец упатил закани и навреди кон полицајци на пункт

Ана Ололовска

Седумдесет и едногодишен маж пронајден починат крај Тиквешко Езеро

Ана Ололовска

Физичка пресметка во кичевското село Лешница

Ана Ололовска